Zajímavost na podzim 2001
Zpět na zajímavosti

V podzimních měsících můžeme uvažovat nejen o výletech do krásné, všemi barvami hrající přírody, ale z hlediska svého zdraví také o zvýšeni IMUNITY. Odolnost vůči nemocem prověřujeme celý rok při střetech s řadou mikroorganismů. S blížícím se období epidemii onemocnění dýchacího ústrojí je dobré snažit se zvýšit imunitu cíleně.

V lékárnách existuje řada léčivých přípravků, které obsahují směsi bakteriálních lysátů ve formě tablet. Na předpis lékaře a se spoluúčastí pacienta se doporučují u oslabených, často nemocných pacientů. Další možností je zakoupeni si očkovací látky proti chřipce a její aplikace u lékaře ve formě injekce. Je však nutný předstih, neboť trvá několik týdnů, než se vytvoří dostatečně vysoká hladina protilátek. K dispozici je také množství multivitamínových potravních doplňků. Je důležitý hlavně vitamin C, který kromě imunity má vliv i na zvýšení účinků některých léčiv.

Z přírodní oblasti lze také doporučit výrobky obsahující rostlinu třapatku nachovou (Echinacea purpurea), která má také imunostimulační účinky.

V případě, že se budete nacházet v babím létě na Vidnavsku doporučuji krásnou hřebenovou trasu (17 km) ze Žulové po červené na Špičák (957 m) a pak v tisíci metrech po hřebenu Rychlebských hor se širokým rozhledem od polských rovin s jezery (200m n.m.) až po Keprník (1.423 m) na Břidličný vrch a přes sedlo Peklo kolem Nýznerovských vodopádů zpět do Žulové (vlak, autobus).

  Rychlebské hory

 krátké video Vidnavy viz výše

Doporučujeme:

 Web Rychlebských hor,
kde příroda léčí
Logo Rychleby.png


Logo_claim_70px.jpg

 

Vlastivědné muzeum Jesenicka.jpg

 

 

 

 

Počasí

 

 

http://www.lekarna-vidnava.cz/index.php?nid=6093&lid=CZ&oid=898372

http://www.lekarna-vidnava.cz/index.php?nid=6093&lid=CZ&oid=898374

http://www.lekarna-vidnava.cz/index.php?nid=6093&lid=CZ&oid=898373