Zajímavost na zimu 2001
Zpět na zajímavostiZápad slunce

V zimním období trápí řadu obyvatel nejen České republiky epidemie infekcí horních cest dýchacích, které jsou způsobovány hlavně viry a bakteriemi. CHŘIPKA je vyvolána chřip. viry typu A, B, C. Přenos se děje kapénkovou nákazou.
 
Nemocní náhle dostávají horečku, zimnici, bolesti hlavy, kloubů... Jsou unavení a vyčerpaní. Dostavuje se suchý, dráždivý kašel, bolest v krku a sekrece nosní sliznice. Léčba je podpůrná, snižuje se teplota, zánět a bolest hlavně paracetamolem, ibuprofenem či kys. acetylsalicylovou. Pacient má zůstat v klidu na lůžku a zavodňovat se. Kašel se zvlhčuje mukolytiky, tlumí pak kodeinovými léčivy, které jsou však jen na lékařský předpis. Kapky proti kašli, rýmě i na vykašlávání jsou spolu s léčivy na vypocení a ztlumení bolesti, teploty ve volném prodeji každé lékárny. Stejně tak i rady, jak na co a v jaké kombinaci tak, aby výsledek byl maximální a nežádoucí účinky minimální.

Do oslabeného organismu často za viry pronikají bakterie které způsobují přidružené komplikace např. zánět nosohltanu, průdušek dutin či ucha. Tam je pak nutná konzultace s lékařem a léčba antibiotiky.

Jeseníky   Pokud se Vám podaří vyhnout hromadné nákaze a patříte mezi milovníky zimních sportů, pak Vám doporučuji návštěvu Ramzovského sedla (25 km od Vidnavy), které je dobře dostupné vlakem, autem či autobusem. S přilehlými středisky v Ostružné a Petříkově máte velké možnosti sjezdového i běžeckého lyžování.
Sedačková lanovka Vás pohodlně vynese na hřeben Jeseníků do výšky nad 1.300 m na Šerák a pak je už kousek nejvyšší hora okresu Jeseník-Keprník s nádherným výhledem od Pradědu až ke Kralickému Sněžníku. Celé Jesenicko máte pod sebou.krátké video Vidnavy viz výše

Doporučujeme:

 Web Rychlebských hor,
kde příroda léčí
Logo Rychleby.png


Logo_claim_70px.jpg

 

Vlastivědné muzeum Jesenicka.jpg

 

 

 

 

Počasí

 

 

http://www.lekarna-vidnava.cz/index.php?nid=6093&lid=CZ&oid=898372

http://www.lekarna-vidnava.cz/index.php?nid=6093&lid=CZ&oid=898374

http://www.lekarna-vidnava.cz/index.php?nid=6093&lid=CZ&oid=898373