Zajímavost pro rok 2011

 Zpět na zajímavosti 

Mramorová vana

Koupelnová vana z mramoru
Koupelová vana z mramoru

 

 

Vážení návštěvníci i klienti lékárny ve Vidnavě. Jako se již stalo mnohaletou tradicí, připravil jsem pro Vás inspiraci zdravotní i turistickou. Zůstaneme letos ještě v okolí jesenických pramenů i pomníků vděčnosti uzdravených pacientů v prvním vodoléčebném ústavu na světě.

Díky úsilí Společnosti Vincenze Priessnitze se podařilo vybudovat nad lázněmi v nadmořské výšce 650 - 700 m n.m. na jižním svahu Studničného vrchu /992m/ nový Balneopark.

Lanové centrum při začátku trasy

 

Nad Balneoparkem
Nad Balneoparkem

Proti proudu potoka
Proti proudu potoka

Fontána u Priessnitzova sanatoria
Fontána u Priessnitzova sanatoria

Při průchodu jeho areálem ať už ze spodu nahoru či opačně budete mít jedinečnou možnost na vlastní kůži poznat tradiční Priessnitzovy metody léčby studenou vodou, čistým vzduchem, Sluncem, pohybem i klidem. Balneopark je celoročně volně přístupný i když nejatraktivnější jistě bude v letních měsících. 
Kromě odpočinku v trávě zalité horským sluncem s nádhernými výhledy na hřebeny Jeseníků  i polské roviny až k Baltu, jsou hlavní atrakcí kopie původních vodních sprch, obdoba skotských střiků studenou vodou v soutěsce trasy a několik bazénků pro koupele dolních končetin spojené s kamínkovou masáží chodidel. Vedle největšího bazénku jsou pak  vany s proudem pro koupele horních končetin.
U každé procedury je její popis i způsob provádění, protože jako často ve zdravotnictví, neplatí ani tady čím více, tím lépe.

Zastavení u koupele nohou a rukou
Koupel nohou a rukou

První zastavení s vodními sprchami
Vodní sprchy

 

Soutěska s vodnímy střiky
Vodní střiky

 

Podvodní masáž a koupel nohou
Podvodní masáž

Děkuji Vám za čas, který jste věnovali mým stránkám a přeji Vám všem pevné zdraví a  především nervy tak, abychom mohli těžký rok 2011 přežít důstojně, čekajíc na ,,lepší zítřky,,. Jesenicko i Vidnavsko má vyjímečnou krajinu, mnoho památek a při jejich objevování můžete na chvíli zapomenout na nelehkou situaci všech slušných a poctivých lidí i nabít duševní rovnováhu při poznání zážitků, přírody i hodnot, které jsou více, než všechny peníze světa.

  S pozdravy Vám všem  PharmDr.Vít STARÝ

Skalní městečko na ostrovní hoře Smolný

Rychleby od pramenů

 

Západ slunce

 

 krátké video Vidnavy viz výše

Doporučujeme:

 Web Rychlebských hor,
kde příroda léčí
Logo Rychleby.png


Logo_claim_70px.jpg

 

Vlastivědné muzeum Jesenicka.jpg

 

 

 

 

Počasí

 

 

http://www.lekarna-vidnava.cz/index.php?nid=6093&lid=CZ&oid=898372

http://www.lekarna-vidnava.cz/index.php?nid=6093&lid=CZ&oid=898374

http://www.lekarna-vidnava.cz/index.php?nid=6093&lid=CZ&oid=898373